Предавања и вежбе за 5. смену (проф. М. Спалевић)

Post Reply
mspalevic
Posts: 234
Joined: 28.06.2014. 14:10

Предавања и вежбе за 5. смену (проф. М. Спалевић)

Post by mspalevic »

Поштовани студенти 5. смене,

Од 29.9. почиње настава из Нумеричких метода за 5. смену. Ја вам држим предавања и вежбе.

Прво треба да се обради Теорија редова, после чега следи провера знања на колоквијуму.

Због ситуације са корона вирусом и предлога да се предавања држе он лајн, на почетку ћете научити теоријско градиво о редовима. У скриптарници факултета можете набавити уџбеник: Вишеструки, криволинијски и површински интеграли и примене, Теорија редова. Научићете све о редовима ос стр. 181 до Фуријеових редова на стр. 205. То подразумева да то сами обрадите, да не долазите на Факултет до 13. октобра. Тог 13 октобра имаћемо вежбе уживо из Теорије редова у учионици 202, почев од 8 часова па до 12.45. Наредне седмице 20. октобра имамо наставак вежби уживо на Факултету, опет од 8.00 часова. У ова 2 термина одржаћу Вам и консултације, на којима можете да питате о свему шта вам није јасно, како за предавања, тако за вежбе. 1. колоквијум из Теорије редова предвиђен је за 27. октобар од 10.00 часова у 202. Колоквијум носи 30 (од 100 могућих) поена.

Поред књиге коју сам Вам препоручио, добро би било да проучите материјале о низовима, које је колега Пејчев окачио за своје студенте на вестима за предмет Нумеричке методе, пошто Вам та материја помаже за лакше савладавање редова.

Ово је предлог рада до 1. колоквијума. У међувремену ћу Вас обавештавати и о наредним плановима рада, за после 1. колоквијума.

Увек можете да ми се обратите мејлом.

Поздрављам Вас,
Проф. М. Спалевић

mspalevic
Posts: 234
Joined: 28.06.2014. 14:10

Re: Предавања и вежбе за 5. смену + Први колоквијум (проф. М. Спалевић)

Post by mspalevic »

Поштовани студенти пете смене,

Наредног уторка, 27.10.2020. године, имамо наставу у 202, предавања у скраћеној форми и вежбе, онако како смо имали у претходна 2 уторка. Материја се односи на 2. колоквијум.

Материју из редова смо прешли и следи 1. колоквијум.

Први колоквијум биће одржан у уторак 3. новембра у 202 са почетком од 8 часова, по договору са студентима који долазе на наставу.

Проф. М. Спалевић

mspalevic
Posts: 234
Joined: 28.06.2014. 14:10

Re: Предавања и вежбе за 5. смену + Други колоквијум (проф. М. Спалевић)

Post by mspalevic »

Поштовани студенти пете смене,
У претходном периоду целокупну наставу (предавања и вежбе) имали смо уживо на факултету, настава је одржана у 202. Прешли смо Теорију грешке, Интерполацију, укратко Нумеричко диференцирање и Нумеричку интеграцију. Следи други колоквијум у уторак 24. новембра од 8.00 у 202. За све што Вам није јасно из овог градива можете ме питати мејлом, или доћи на факултет у 440 на консултације у понедељак 16.11. од 11.30 часова, или понедељак 23.11. од 11.30 часова.
Проф. М. Спалевић

Post Reply