Informacije i komentari - Petar Lukic

Post Reply
plukic
Posts: 186
Joined: 24.05.2016. 13:27

Informacije i komentari - Petar Lukic

Post by plukic »

Informacije i komentari

1. Za ovu skolsku godinu, planirano je da budu proucena jos dva poglavlja (u sazetoj formi - odabrane delove cu objaviti na sajtu):
- Negativna povratna sprega;
- Operacioni pojacavac i osnovna kola sa operacionim pojacavacem.
Ovaj materijal je planiran za prve dve nedelje maja.

2. Sve seme koje sam objavio treba znati (napamet plus sa razumevanjem - sta el. kolo radi, kako radi, cemu koja komponenta u kolu sluzi; kada se razume cemu sta sluzi, vrlo je lako nacrtati semu). Uociti da postoje varijacije iste seme, pravilnosti kod formiranja el. kola (sema) ...

3. Napomene:
a) naponsko pojacanje pojacavaca sa zajednickim kolektorom je oko 1 (jedan), a strujno pojacanje oko100 (sto) - struja emitora (izlazna struja) je oko 100 puta veca od struje baze (ulazne struje) - o tome sam govorio na predavanjima;
b) visestepeni pojacavaci se mogu realizovati na razlicite nacine; ja sam dao primer kaskade jednostepenih pojacavaca koja cini jedinstven visestepeni pojacavac (ulaz svakog narednog jednostepenog pojacavaca vezuje se za izlaz prethodnog (u kaskadi prethodnog) jednostepenog pojacavaca); jasno je da je ukupno naponsko pojacanje visestepenog kaskadno realizovanog pojacavaca jednako proizvodu naponskih pojacanja pojedinacnih jednostepenih pojacavaca koji formiraju kaskadu; (npr. postoje i kaskOdni pojacavaci - nije isto sto i prethodno komentarisani kaskAdni)


4. Uslov za izlazak na ispit kod P. Lukica
Ispit mogu polagati svi studenti koji su se opredelili da Elektroniku OAS, Elektroniku MAS, Elektroniku i biomedicinska merenja slusaju kod P. Lukica = bar jednom se potpisali na spisak prisutnih kod P. L. (na predavanjima, pre proglasenja vanrednog stanja).

5. Termini za ispit
Bice blagovremeno utvrdjeni, na osnovu odluka Fakulteta (i u dogovoru sa studentima), a u skladu sa opstom epidemioloskom situacijom.

6. Nacin polaganja ispita
Do sada je bio pismeni i kratak usmeni; ove godine mozda (ali MOZDA) samo pismeni ili EVENTUALNO u nekoj drugoj formi (sto je malo verovatno), jos cu razmotriti i dati predlog, ali to nije znacajno. Bitno je dobro prouciti prikazanu materiju.

Post Reply