5. смена, Т.Лазовић - претходне генерације

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

5. смена, Т.Лазовић - претходне генерације

Post by tlazovic »

Настава из Машинских елемената 1 у шк. 2020/21. години, за студенте 5. смене почиње у среду, 30.09.2020, u 14 сати, у сали 223 (биће одржано уводно предавање и аудиторне вежбе, у трајању од 5 часова, према званичном распореду).

До објављивања коначних спискова по сменама, а како би се настава одвијала, уводе се прелиминарни спискови студената по азбучном реду презимена:
5. смена: Сп – Ш (https://vesti.mas.bg.ac.rs/?p=15159)

Основне информације о организацији наставе из Машинских елемената 1 у шк. 2020/21. години за студенте 5. смене
ME1 - 5. smena 20_21 Informacije.pdf
(209.21 KiB) Downloaded 464 times
Корисне информације, у вези са наставом из МЕ за студенте 5. смене, ће бити дељене и у оквиру ФБ групе
https://www.facebook.com/groups/4003304 ... oser=false

Накнадно, након првог уводног предавања и договора око организације наставе, приступићемо Гугл учионици, ради спровођења дела наставе онлајн.

ВАЖНО ЗА СТУДЕНТЕ ПРЕТХОДНИХ ГЕНЕРАЦИЈА!!!

У истом термину наставу похађају и студенти III године, који су претходних школских година били у 5. смени (Т.Лазовић), а нису стекли услов из Машинских елемената 1. Ови студенти не припадају 6. смени (коју чине они који су обновили другу годину) и позивају се да се што пре јаве свом предметном наставнику (Т.Лазовић), ради укључивања у спискове за наставу ове године, као и ради признавања раније стечених услова из МЕ1.

Такође, студенти који обнављају другу годину и буду званично у 6. смени, а имају делимично стечене услове код.проф.Лазовић (тачније 2/3 услова, тј. недостаје им оверен домаћи задатак или један од колоквијума), могу се јавити ради договора око стицања једног преосталог услова. У случају да из претходне године имају само један стечени услов или желе да похађају наставу са 6. сменом, стечени услови им се не важе, тј. не преносе се код другог наставника!

Студенти претходних генерација, који су стекли услов из МЕ1 (имају потпис Т.Лазовић) у индексу, а уписали су трећу годину или обновили другу годину због неких других предмета, немају потребе да похађају наставу из МЕ, већ само излазе на испит, који полажу код наставника код ког су стекли услов (Т.Лазовић).

Студенти који су били 5. смена, код проф.Лазовић, обновили су другу годину и припадају 6. смени, а нису стекли никакве услове, морају да похађају редовну наставу са 6. сменом.

Било каква одступања од ових упутстава, неће бити толерисана!
Last edited by tlazovic on 28.09.2021. 08:15, edited 1 time in total.

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

5. смена, Т.Лазовић, Регистрација за наставу

Post by tlazovic »

Моле се студенти 5. смене, друге године, шк.2020/21. (за сада, по првом слову презимена од Сп до Ш), као и студенти претходних генерација, који су обновили похађање наставе из МЕ1, да отворе нов Гугл налог са адресом у формату ххх.20ххmfbg@gmail.com (троцифрени број индекса, а после тачке година уписа и скраћеница назива факултета мфбг), а затим да се са том адресом пријаве за онлајн наставу посредством упитника
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... usp=pp_url
Пажљиво попунити! Хвала

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

5. смена, Лабораторијска вежба

Post by tlazovic »

На Гугл учионици је објављен распоред одржавања лабораторијске вежбе у среду, 14.10., као и упутства за припрему за вежбу.

ВАЖНО ЗА СТУДЕНТЕ ПРЕТХОДНИХ ГЕНЕРАЦИЈА:
Лабораторијску вежбу раде студенти претходних генерација који нису завршили и предали самостални рад, тј. они који немају урађену лабораторијску вежбу. Студенти који имају оверен и оцењен самостални рад, немају ту обавезу.

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

5. смена, Коначни спискови - промена смене

Post by tlazovic »

Обавештење за студенте који су започели наставу из МЕ1 са 4. сменом, а према званичном списку студената друге године припадају 5. смени:

прочитати што пре сва претходна обавештења за студенте 5. смене и поступити према упутствима (отворити нов Гугл налог, регистровати се преко упитника, а по добијању кода, пријавити се у Гугл учионицу). У среду, 14.10. обавиће се лабораторијска вежба из МЕ1, која је већ одржана за студенте 4. смене. Студенти који су у оквиру 4. смене урадили лабораторијску вежбу, позивају се у среду, 14.10. у 15:15 сати у лабораторију 154/1, да добију нови формулар и ради договора о изради извештаја са лабораторијске вежбе.

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

5. смена, ВАЖНО!

Post by tlazovic »

ВАЖНО! ВАЖНО! ВАЖНО!
Приложен је списак студената 5. смене, који су први пут уписали другу годину. Такође, и списак студената претходних генерација који могу да похађају наставу са 5. сменом, јер им се признају сви претходно стечени услови. Молим студенте 3. године који су ми се јавили да похађају наставу, а нису на списку, да ми се што пре јаве, ради ажурирања списка.
ME1 - 5. smena 20_21.pdf
(221.48 KiB) Downloaded 306 times
Студенти прве године, који су изабрали да слушају МЕ са друге године, морају да похађају наставу са 6. сменом, према обавештењу на сајту МФ од 12.10. и то БЕЗ ИЗУЗЕТКА (без обзира што сам првобитно рекла да неки студенти могу и без обзира на то што су неки урадили лаб.вежбу са 5. сменом; иста правила морају да важе за све!).
https://vesti.mas.bg.ac.rs/?p=15293

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

5. смена, Kolokvijum K1

Post by tlazovic »

Prvi kolokvijum K1 iz ME1 će se održati u četvrtak, 5.11.20., u amfiteatru A: prema sledećem rasporedu:

u 14 sati:
ME1 - 5. smena 20_21 K1 14 sati.pdf
(118.83 KiB) Downloaded 270 times
u 15:30 sati:
svi ostali studenti, koji nisu na gore priloženom spisku, uključujući i studente prethodnih generacija

VAŽNO
Sesti u svaki drugi red, po tri studenta u jednom redu, ravnomerno raspoređenih (prvi do srednjeg prolaza, a ostali na po 4 prazna mesta između).


U sredu, 4.11. nastava se odvija normalno, prema rasporedu, od 14 sati u sali 223.

Pratite obaveštenja, moguće su promene na dnevnom nivou....

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

5. смена, Колоквијум К1 Резултати

Post by tlazovic »

Резултати првог колоквијума К1 из МЕ1, одржаног 5.11.:
ME1 - 5. smena 20_21 Kolokvijum K1.pdf
(213.18 KiB) Downloaded 522 times
Студенти који имају 7 и више поена су положили колоквијум.
Студенти који имају мање од 7 поена, нису положили колоквијум.
Студенти који имају 11 и више поена могу, ако желе, усмено да одговарају за додатна 3 поена (18.11.20.).

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

5. смена, Колоквијум К2

Post by tlazovic »

Други колоквијум К2 из МЕ1 ће се одржати у четвртак, 17.12.20., у амфитеатру А, према следећем распореду:

у 14 сати:
ME1 - 5. smena 20_21 K2 14 sati.pdf
(118.83 KiB) Downloaded 223 times
у 15:30 сати:
сви остали студенти, који нису на горе приложеном списку, укључујући и студенте претходних генерација

ВАЖНО
Сести у сваки други ред, по три студента у једном реду, равномерно распоређених (први до средњег пролаза, а остали на по 4 празна места између)

У среду, 16.12. настава се одвија нормално, према распореду (од 14 сати, сала 223) - аудиторне вежбе, припрема за завршни испит и консултације за колоквијум

Пратите обавештења, могуће су промене, на дневном нивоу

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

5. смена, Промена термина К2

Post by tlazovic »

ВАЖНО! ВАЖНО! ВАЖНО!
Промењени су термини одржавања колоквијума К2!

Прва група, према раније објављеном списку, у 15:00 сати, амфитеатар А
Друга група, према раније објављеној информацији, у 16:30, амфитеатар А

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

5. смена, Колоквијум К2 Резултати

Post by tlazovic »

Резултати другог колоквијума К2 из МЕ1, одржаног 17.12.:
ME1 - 5. smena 20_21 Kolokvijum K2.pdf
(184.33 KiB) Downloaded 452 times
Студенти који имају 7 и више поена, положили су колоквијум.
Студенти који имају мање од 7 поена, нису положили колоквијум. Одржавање поправних колоквијума се планира за 30.12.
Студенти који имају 11 и више поена могу, ако желе, усмено да одговарају за додатна 3 поена (моле се заинтересовани да се мејлом јаве у року од наредна три дана, до 20.12.).
Студенти претходних генерација, који су полагањем овог колоквијума стекли услов, могу ме потражити у каб.225, ради уписивања услова у индекс.

Post Reply