2. смена, Т.Лазовић - школска 2022/23

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

2. смена, Т.Лазовић - школска 2022/23

Post by tlazovic »

Настава из Машинских елемената 1 у шк. 2022/23. години, за студенте 2. смене почиње у четвртак, 06.10.2022, u 14 сати, у сали 223 (биће одржано уводно предавање и аудиторне вежбе, у трајању од 5 часова, према званичном распореду).

Списак студената 2. смене: до званичног објављивања коначних спискова по сменама, наставу у 2. смени могу похађати студенти чије презиме почиње на слова Д - К, сагласно обавештењу Катедре за Опште машинске конструкције viewtopic.php?t=13682&p=17774#p17774

Основне информације о организацији наставе из Машинских елемената 1 у шк. 2022/23. години за студенте 2. смене
ME1 - 2. smena 22_23 Informacije.pdf
(209.5 KiB) Downloaded 407 times
Корисне информације, у вези са наставом из МЕ за студенте 2. смене, ће бити дељене и у оквиру ФБ групе
https://www.facebook.com/groups/40033044432
Накнадно, након објављивања коначних званичних спискова студената по сменама, приступићемо и Гугл учионици, ради дељења корисног наставног материјала.

ВАЖНО ЗА СТУДЕНТЕ ПРЕТХОДНИХ ГЕНЕРАЦИЈА!!!

У истом термину наставу похађају и студенти III године, који су претходних школских година били у 2. смени (Т.Лазовић), а нису стекли услов из Машинских елемената 1. Ови студенти не припадају 6. смени (коју чине они који су обновили другу годину)и позивају се да се што пре јаве свом предметном наставнику (Т.Лазовић), ради укључивања у спискове за наставу ове године, као и ради признавања раније стечених услова из МЕ1 (студенти који су се већ јавили, евидентирани су).

Студенти који обнављају другу годину и буду званично у 6. смени (А. Димић), а имају делимично стечене услове код.проф.Лазовић (тачније 2/3 услова, тј. недостаје им оверен домаћи задатак или један од колоквијума), могу се јавити Т.Лазовић ради договора око стицања једног преосталог услова. Студенти који обнављају другу годину и буду званично у 6. смени (А. Димић), а нису стекли услов или имају само 1/3 услова, морају похађати наставу са 6. сменом.

Студенти претходних генерација, који су стекли услов из МЕ1 (имају потпис Т.Лазовић) у индексу, а уписали су трећу годину или обновили другу годину због неких других предмета, немају потребе да похађају наставу из МЕ, већ само излазе на испит, који полажу код наставника код ког су стекли услов (Т.Лазовић). Једном стечен услов је трајан.

Студенти који су претходних школских година били 5. смена, код проф.Лазовић, обновили су другу годину и припадају 6. смени, а нису стекли никакве услове, морају да похађају редовну наставу са 6. сменом.

Било каква одступања од ових упутстава, неће бити толерисана!

pljubojevic
Posts: 77
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Лабораторијска вежба (први дан)

Post by pljubojevic »

У прилогу се налази упутство за израду лабораторијске вежбе из Машинских елемената 1 за студенте 2. смене:
ME1 - Laboratorijska vezba Uputstvo.pdf
(776.77 KiB) Downloaded 251 times
Вежба ће се одржати сутра, 07.10. у лабораторији 154/1 у два термина: 09:00 и 10:30. Списак студената по терминима биће накнадно објављени (пратите обавештења на сајту).
За студенте који се не нађу на списку биће накнадно организована вежба. Спискови и термини одржавања ће бити благовремено објављени на сајту факултета.
На вежбу понети прибор за писање и уџбеник по могућству (ко је набавио до сада).
Обавезно доћи на време и придржавати се спискова јер је број места на вежби ограничен.

pljubojevic
Posts: 77
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Лабораторијска вежба (први дан) Списак студената

Post by pljubojevic »

У прилогу се налази списак студената по терминима одржавања лабораторијске вежбе.
ME1 - 2. smena 22_23 LV I dan.pdf
(120.44 KiB) Downloaded 372 times
Још једном напомињем да ће студенти који нису на списку о свом термину за лабораторијску вежбу бити накнадно обавештени.

pljubojevic
Posts: 77
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Лабораторијска вежба (други дан)

Post by pljubojevic »

У прилогу се налази списак студената по терминима за одржавање лабораторијске вежбе.
ME1 - 2. smena 22_23 LV II dan.pdf
(76.29 KiB) Downloaded 181 times
На вежбу понети прибор за писање и уџбеник. Обавезно доћи на време и придржавати се списка јер је број места на вежби ограничен.

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

Re: 2. смена, Т.Лазовић - школска 2022/23

Post by tlazovic »

Позивају се студенти 2. смене, друге године, шк.2022/23. (званични списак је објављен на сајту МФ), да што пре отворе нов Гугл налог са адресом у формату:

ххх.20ххmfbg@gmail.com
(троцифрени број индекса, а после тачке година уписа и скраћеница назива факултета mfbg),

а затим да се са том адресом пријаве за Гугл учион8ицу, посредством упитника
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

Студенти претходних генерација, који су пријавили похађање наставе из МЕ1 у овој школској години са 2. сменом, већ поседују горе наведени налог, па са том адресом могу да попуне упитник.

Пажљиво попунити!

Након провере списка пријављених, сви коректно пријављени студенти 2. смене ће добити код за логовање на Гугл учионицу.
Хвала!

pljubojevic
Posts: 77
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Преглед самосталних задатака

Post by pljubojevic »

У прилогу се налази списак са групама по терминима за преглед пројектног задатка.
Grupe za pregled samostalnih zadataka.pdf
(145.61 KiB) Downloaded 351 times
Преглед почиње од понедељка 24.10., тј. од следеће радне недеље.

pljubojevic
Posts: 77
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Подаци за пројектни задатак

Post by pljubojevic »

Након успешно урађене прве тачке пројектног задатка сваки студент добија текст који се односи на следеће тачке са уписаном варијантом коју ради. У прилогу се налази табела са подацима по варијантама за израду пројектног задатка.
ME1 - SR 22_23 Podaci.pdf
(251.88 KiB) Downloaded 308 times

pljubojevic
Posts: 77
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Додатни термин за лабораторијску вежбу

Post by pljubojevic »

Лабораторијска вежба из Машинских елемената 1 за све студенте 2. смене који нису присуствовали вежби до сада биће одржана сутра, 26.10. у 9h у лабораторији 154/1.

pljubojevic
Posts: 77
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Преглед пројектних задатака (асистент Иван Симоновић)

Post by pljubojevic »

Обавештавају се студенти 2. смене којима пројектни задатак прегледа асистент Иван Симоновић да ће се преглед од ове недеље па надаље обављати средом у термину 11:30 - 12:45 у лабораторији154/1.

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

2. смена, Први колоквијум К1

Post by tlazovic »

ВАЖНО!
Први колоквијум К1 из Машинских елемената 1 за студенте 2. смене (Т. Лазовић) ће се одржати у четвртак, 10.11, у амфитеатру А, са почетком у 13:45. Пре тога, од 13 часова ће бити одржане консултације у вези са колоквијумом, израда једног додатног примера шеме оптерећења вратила. За колоквијум је потребно имати само прибор за писање. Колоквијум траје 1 сат. После колоквијума ће бити одржана 4 часа редовне наставе, у сали 223.

Post Reply