2. смена, Т.Лазовић - школска 2023/24

tlazovic
Posts: 110
Joined: 14.06.2014. 18:33

2. смена, Т.Лазовић - школска 2023/24

Post by tlazovic »

Настава из Машинских елемената 1 у шк. 2023/24. години, за студенте 2. смене почиње у четвртак, 05.10.2023, u 14 сати, у сали 223 (биће одржано уводно предавање и аудиторне вежбе, у трајању од 5 часова, према званичном распореду).

Списак студената 2. смене: до званичног објављивања коначних спискова по сменама, наставу у 2. смени могу похађати студенти чије презиме почиње на слова Д-К, сагласно обавештењу Катедре за Опште машинске конструкције viewtopic.php?f=973&t=13682

Основне информације о организацији наставе из Машинских елемената 1 у шк. 2023/24. години за студенте 2. смене
ME1 - 2. smena 23_24 Informacije.pdf
(212.03 KiB) Downloaded 489 times
Накнадно, након објављивања коначних званичних спискова студената по сменама, приступићемо и Гугл учионици, ради дељења корисног наставног материјала.

ВАЖНО ЗА СТУДЕНТЕ ПРЕТХОДНИХ ГЕНЕРАЦИЈА!!!

У истом термину наставу похађају и студенти III године, који су претходних школских година били у 2. смени (Т.Лазовић), а нису стекли услов из Машинских елемената 1. Ови студенти не припадају 6. смени (коју чине они који су обновили другу годину)и позивају се да се што пре јаве свом предметном наставнику (Т.Лазовић), ради укључивања у спискове за наставу ове године, као и ради признавања раније стечених услова из МЕ1.

Студенти који обнављају другу годину и буду званично у 6. смени (А. Димић), а имају делимично стечене услове код.проф.Лазовић (тачније 2/3 услова, тј. недостаје им оверен домаћи задатак или један од колоквијума), могу се јавити Т.Лазовић ради договора око стицања једног преосталог услова. Студенти који обнављају другу годину и буду званично у 6. смени (А. Димић), а нису стекли услов или имају само 1/3 услова, морају похађати наставу са 6. сменом.

Студенти претходних генерација, који су стекли услов из МЕ1 (имају потпис Т.Лазовић) у индексу, а уписали су трећу годину или обновили другу годину због неких других предмета, немају потребе да похађају наставу из МЕ, већ само излазе на испит, који полажу код наставника код ког су стекли услов (Т.Лазовић). Једном стечен услов (студент има потпис у индексу, са унетим бројем бодова са предиспитних обавеза) је трајан!

Било каква одступања од ових упутстава, неће бити толерисана!

pljubojevic
Posts: 78
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Лабораторијска вежба (први дан)

Post by pljubojevic »

У прилогу се налази списак студената 2. смене за одржавање лабораторијске вежбе из Машинских елемената 1 у петак, 13.10.
Laboratorijska vežba ME1, 2. smena, petak.pdf
(2.65 MiB) Downloaded 334 times
Студенти који се не налазе на списку биће благовремено обавештени о свом термину (пратити обавештења на сајту).

Пре доласка на лабораторијску вежбу обавезно се подсетити поступка мерења помичним кљунастим мерилом и микрометарским завртњем. Детаљно објашњење се може погледати на сaјту Завода за физику, приступ преко следећих линкова:
https://www.youtube.com/watch?v=SQAGiAw ... ikuBeograd - помично кљунасто мерило - нонијус
https://www.youtube.com/watch?v=Vlt07OO ... ikuBeograd - микрометарски завртањ

Стари студенти који имају урађену лабораторијску вежбу нису у обавези да је раде опет. Потребно је да имају извештај потписан од стране предметног професора или асистента.
Last edited by pljubojevic on 12.10.2023. 13:10, edited 1 time in total.

pljubojevic
Posts: 78
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Лабораторијска вежба (други дан)

Post by pljubojevic »

У прилогу се налази списак студената 2. смене за одржавање лабораторијске вежбе из Машинских елемената 1 у понедељак, 16.10.
Laboratorijska vežba ME1, 2. smena, ponedeljak.pdf
(2.11 MiB) Downloaded 258 times
Пре доласка обавезно се подсетити принципа мерења помичним кљунастим мерилом (нонијусом) и микрометарским завртњем, чије се детаљно објашњење може погледати на сајту Завода за физику, преко следећих линкова:
https://www.youtube.com/watch?v=SQAGiAw ... kuBeograd - помично кљунасто мерило (нонијус)
https://www.youtube.com/watch?v=Vlt07OO ... ikuBeograd - микрометарски завртањ
Пожељно је понети књигу на вежбу.
Уколико се случајно неко од старих студената који имају већ урађену лабораторијску вежбу нашао на списку, није у обавези да присуствује вежби.

pljubojevic
Posts: 78
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Лабораторијска вежба (трећи дан)

Post by pljubojevic »

Термин надокнаде лабораторијске вежбе за студенте који су по распореду требали да раде у петак, 13.10., је сутра у 9h. Надокнада за студенте који су данас пропустили лабораторијску вежбу, као и за студенте који се нису нашли на списку у неком од досадашњих термина је сутра у 11h.
Обавезно доћи у свом термину!

pljubojevic
Posts: 78
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Позив за Google Classroom

Post by pljubojevic »

Позивају се студенти 2. смене да што пре отворе Google налог са адресом у следећем формату:
xxx.20yymfbg@gmail.com (xxx- троцифрени број индекса, yy - година уписа),
а затим да са том адресом приступе Google учионици преко следећег линка:
https://classroom.google.com/c/NjMyMjU2 ... jc=ioyguqj
Списак студената 2. смене који могу приступити учионици је у прилогу:
Spisak studenata 2. smene.pdf
(84.57 KiB) Downloaded 226 times
Студенти претходних генерација 2. смене, који су се пријавили за наставу/стицање услова из МЕ1 ове школске године такође могу приступити учионици.
Обавезно налог направити према задатом упутству.

pljubojevic
Posts: 78
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Списак студетана за преглед самосталних задатака

Post by pljubojevic »

У прилогу је списак студената 2. смене по терминима за преглед самосталних задатака из МЕ1.
Spisak studenata za pregled projektnih zadataka.pdf
(98.71 KiB) Downloaded 289 times
Детаљније информације у вези прегледа задатака, као и пример урађене лабораторијске вежбе са странама за рад објављени су на Google учионици за студенте 2. смене.

pljubojevic
Posts: 78
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Надокнада лабораторијске вежбе

Post by pljubojevic »

Накнадни термин за израду лабораторијске вежбе за студене 2. смене који нису присуствовали вежби биће сутра, 25.10. у 9h у лабораторији за 154/1.
Ово је последњи термин у овој школској години када ће студенти 2. смене који нису радили вежбу имати прилику да је ураде. Напомињу се студенти да је успешно урађена лабораторијска вежба услов за добијање пројектног задатка.

isimonovic
Posts: 14
Joined: 19.02.2021. 08:30

Re: 2. смена, Т.Лазовић - школска 2023/24 - Преглед самосталних задатака (група којој прегледа асистент Иван Симоновић)

Post by isimonovic »

Преглед самосталних задатака за студенте којима задатак прегледа асистент Иван Симоновић одржаваће се средом од 11 часова у лабораторији 154/1.

pljubojevic
Posts: 78
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Први колоквијум

Post by pljubojevic »

Први колоквијум из МЕ1 за студенте 2. смене биће одржан сутра, 09. 11. у 18:15. Скуп студената је у сали 223 у 17:55. Пре колоквијума биће одржана 4 часа наставе на којима ће између осталог бити обрађена питања са колоквијума од прошле године.
Колоквијум траје сат времена. Коришћење мобилних телефона и паметних сатова је најстроже забрањено.

pljubojevic
Posts: 78
Joined: 09.05.2022. 15:56

2. смена, Резултати првог колоквијума

Post by pljubojevic »

У прилогу су резултати првог колоквијума из МЕ1 за студенте 2. смене.
ME1-2. smena, Kolokvijum 1.pdf
(136.5 KiB) Downloaded 442 times
Колоквијум су положили студенти са остварених 7 и више поена. Студенти који имају више од 10 поена уколико желе могу изаћи на усмени део који ће се одржати у четвртак, 15.11. у 10h у кабинету 225.

Post Reply