1. смена, А.Маринковић - школска 2023/24

Post Reply
amarinkovic
Posts: 286
Joined: 16.06.2014. 10:18

1. смена, А.Маринковић - школска 2023/24

Post by amarinkovic »

Настава из Машинских елемената 2 у школској 2023/24. години, за студенте 1. смене почиње у понедељак 19.02.2024. године у сали 216 са почетком у 14 часова! Одмах у првом термину биће одржано уводно предавање са аудиторним вежбама у трајању од 5 часова!

У истом термину наставу похађају и студенти 3. године, који су претходне школске године били у 1. смени код А.Маринковића, а нису стекли услов за завршни испит из Машинских елемената 2!
Сви студенти треба да се одмах на почетку курса јаве свом предметном наставнику, ради укључивања у спискове за наставу ове године, као и ради признавања раније стечених услова за завршни испит из МЕ2!
Студенти који су обновили 2. годину и на списку су 6. смене, у тој смени похађају МЕ2 (као што су то чинили и на МЕ1 у јесењем семестру)!

У прилогу се налазе основне информације о организацији наставе и предвиђеним терминима у пролећном семестру ове школске године из предмета Машински елементи 2, за студенте 1. смене!
Attachments
ME2 - 1 smena Informacije i termini 2024.pdf
(201.76 KiB) Downloaded 220 times

amarinkovic
Posts: 286
Joined: 16.06.2014. 10:18

1. смена, А.Маринковић - школска 2023/24 - лабораторијска вежба 1

Post by amarinkovic »

Лабораторијска вежба 1 на тему симулације израде еволвентног озубљења одржаће се у лабораторији за машинске елементе 154/1 током следеће седмице за студенте 1. смене!
За студенте 1. смене лабораторијска вежба ће се одржати у уторак 27., среду 28. фебруара и петак 01. марта 2024. године. Додатна објашњења на редовном термину наставе у понедељак 26. фебруара 2024. године.

Као припрему за лабораторијску вежбу потребно је обавезно прочитати текст о лабораторијској вежби, формулар потребан за извештај са вежбе, као и додатна објашњење у прилогу на Г-учионици!
Извештај са лабораторијске вежбе 1 прилаже се касније уз урађен пројекат - самостални рад!

Тачан распоред по групама за уторак, среду и петак налази се у прилогу. Студенти ранијих генерација који до сада нису одрадили лабораторијску. вежбу,требало би да се прикључе некој од група у уторак или среду!


Потребан податак за коефицијент померања профила израчунати на основу последње две цифре броја индекса и то по формули:
x = (двоцифрени број индекса - 50)/100 и заокружити на једну децималу, на први већи број!
примери:
- за број индекса 16, коефицијент померања профила је:
x = (16-50)/100 = - 0,34 заокружено на једну децималу x = - 0,3.
- за број индекса 288, коефицијент померања профила је:
x = (88-50)/100 = 0,38 заокружено на једну децималу x = + 0,4.


На крају термина лаб вежбе за сваку групу, студенти ће моћи да раде улазни задатак, као услов за почетак израде самосталног рада!
За студенте који не ураде позитивно улазни задатак, поновна израда биће могућа седмицу касније, термини ће бити накнадно објављени!
Attachments
ME2 - lab vezba - uputstvo.pdf
(493.58 KiB) Downloaded 154 times
ME2 - lab vezba - izvestaj.pdf
(604.42 KiB) Downloaded 135 times
ME2 -1.smena 2024 - grupe za lab vežbu 1.pdf
(516.66 KiB) Downloaded 212 times

amarinkovic
Posts: 286
Joined: 16.06.2014. 10:18

1. смена, А.Маринковић - школска 2023/24 - групе за преглед самосталног рада

Post by amarinkovic »

Списак студената 1. смене са поделом по групама и терминима за преглед самосталних задатака дат је у прилогу!
Текст задатка је подељен студентима који су позитивно урадили улазни задатак.
Чувати текст задатка, јер се на крају семестра исти прилаже одмах иза насловне стране при предаји комплетног самосталног рада!

Први термин за преглед самосталних задатака је понедељак 11. и уторак 12. март 2024. године, а према датом распореду.
Припремити се за први термин и урадити почетни део задатка објашњен на аудиторним вежбама у термину наставе!

Поставку за самостални рад су добили само студенти који имају позитивно урађен улазни задатак!
Студенти који још нису добили текст задатка за самостални рад треба да се јаве свом асистенту у наведеном термину!

Студенти претходних генерација који су раније добили самостални рад, могу да задрже исти задатак и доносе га на преглед у предвиђеном термину последње групе студената ранијих генерација!
Attachments
ME2 smena1 2024 grupe za samostalni rad.pdf
(1.07 MiB) Downloaded 200 times

amarinkovic
Posts: 286
Joined: 16.06.2014. 10:18

1. смена, А.Маринковић - школска 2023/24 - први колоквијум К1

Post by amarinkovic »

Први теоријски колоквијум (К1) из МЕ2 одржаће се, према плану за све студенте 1. смене у понедељак 25. марта 2024. године са почетком у 16:45 часова у амфитеатру А.
Трајање колоквијума је 1 сат, обавезно понети документ за идентификацију (индекс).
Коришћење литературе на колоквијуму је строго забрањено (испитна свеска није потребна)!

Истог дана, у редовном термину наставе одржаће се 3 часа аудиторних вежбања са темом провере чврстоће цилиндричних зупчаника.
На први час у 14 часова доћи у салу 216!

amarinkovic
Posts: 286
Joined: 16.06.2014. 10:18

1. смена, А.Маринковић - школска 2023/24 - први колоквијум К1 - резултати

Post by amarinkovic »

Резултати првог теоријског колоквијума (К1) из МЕ2, одржаног за студенте 1. смене у понедељак 25. марта 2024. године од 16:45 часова налазе се у прилогу. Студенти који су сакупили најмање 10 бодова на колоквијуму могу (ако желе) да одговарају усмени део колоквијума за додатна максимално још 3 бода!
Студенти који би полагали усмени део могу да се јаве у термину наставе, у понедељак 1. априла 2024. године.
Усмени део колоквијума би се одржао током следеће седмице, од уторка 2. априла 2024. године, по договору!
По правилу за колоквијуме и испит, увид у задатке САМО уз својеручно урађен колоквијум, у среду 03. априла у 12 часова у кабинету 231.
За подсећање на питања погледати детаљније на Г-учионици!
Attachments
ME2 bodovi 2023-24 posle K1.pdf
(510.26 KiB) Downloaded 74 times

amarinkovic
Posts: 286
Joined: 16.06.2014. 10:18

1. смена, А.Маринковић - школска 2023/24 - теоријски колоквијум К2

Post by amarinkovic »

Други теоријски колоквијум (К2) из МЕ2 одржаће се, према плану за све студенте 1. смене у понедељак 29. априла 2024. године са почетком у 16:45 часова у амфитеатру А. Трајање колоквијума је 1 сат, обавезно понети документ за идентификацију (индекс).
Коришћење литературе на колоквијуму је строго забрањено (испитна свеска није потребна)!

Истог дана, у редовном термину наставе одржаће се 3 часа аудиторних вежбања са темом прорачуна спојница.
На први час у 14 часова доћи у салу 216!

Post Reply